Καρπουζά και με τη… βούλα!

Καρπουζά και με τη… βούλα!

Σε μία σημαντική επένδυση για το μέλλον προχώρησε χθες ο Παναθηναϊκός, ο οποίος έκλεισε την 18χρονη Κρητικιά διεθνή, Άννα Καρπουζά. Εν αναμονή της τρίτης ξένης που αναμένεται, η διαγώνιος του Κένταυρου Χανίων (Β’ Εθνική), που θα αποτελέσει τη 13η παίκτρια του Νίκου Παπαϊωάννου, είναι σύμφωνα με κάποιους γνώστες του αθλήματος ένα ατόφιο, αλλά ακατέργαστο ταλέντο που με την κατάλληλη προπόνηση και ενδυνάμωση σε λίγα χρόνια με τα 193 εκατοστά που διαθέτει θα είναι αναμφίβολα μία από τις super star του ελληνικού βόλεϊ. Επίσης όπως λένε όλοι όσοι γνωρίζουν τη νεαρή αθλήτρια, πρόκειται για μία πολύ ευγενική κοπέλα με «αδαμάντινο» χαρακτήρα. Πατέρας της είναι ο πρώην  βολεϊμπολίστας και νυν διαιτητής του αθλήματος, Γιάννης Καρπουζάς.

Το πρόγραμμα των καναλιών

ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ…
12:30 EUROSPORT: ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ανδρες κάτω των 23, Ατ. χρονομέτρ. (Z)
16:00 SS7: ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ – ΣΕΡΒΙΑ Βόλεϊ: Πανευρωπαϊκό Γυναικών (Ζ)
18:00 SS2: ΛΑΝΣ – ΛΙΛ Γαλλικό Λιγκ Καπ: Φάση των 32 (Ζ)
18:30 SS4: ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΡΩΣΙΑ Βόλεϊ: Πανευρωπαϊκό Γυναικών (Ζ)
19:00 SS1: ΒΕΡΟΙΑ – ΑΕΚ Πρωτάθλημα Ο.Π.Α.Π. 2007/08 (Ζ)
19:00 SS3: ΡΑΓΚΜΠΙ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Γεωργία – Ναμίμπια (Ζ)
21:00 SS2: ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ – ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Z)
21:00 SS3: ΡΑΓΚΜΠΙ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Σαμόα – ΗΠΑ (Ζ)
21:30 SS1: ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ – ΡΟΜΑ Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21:30 SS7: ΙΝΤΕΡ – ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21:45 CHANNEL 9: ΧΑΛ-ΤΣΕΛΣΙ Λιγκ Καπ Αγγλίας (Ζ)
22:00 SS4: ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 5η Αγωνιστική (Ζ)
03:45 CHANNEL 9: ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ-ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ Κύπελλο Σουνταμερικάνα (Ζ)

Συνέχεια ανάγνωσης Το πρόγραμμα των καναλιών

Το πρόγραμμα των καναλιών

ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ…
13:00 EUROSPORT: ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ανδρες, κατηγορία 105 κιλών (Ζ)
16:00 SS4: ΙΤΑΛΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ Βόλεϊ: Πανευρωπαϊκό Γυναικών (Ζ)
18:30 SS7: ΠΟΛΩΝΙΑ – ΣΕΡΒΙΑ Βόλεϊ: Πανευρωπαϊκό Γυναικών (Ζ)
19:00 SS3: ΡΑΓΚΜΠΙ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Καναδάς – Ιαπωνία (Ζ)
19:00 ΝΕΤ: «ΑΓΩΝΑΣ ΖΩΗΣ» Φιλανθρωπικός αγώνας Μπάσκετ (Ζ)
21:00 SS3: ΡΑΓΚΜΠΙ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Ρουμανία – Πορτογαλία (Ζ)
21:00 SS1: ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ – ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21:00 SS2: ΣΕΒΙΛΗ – ΕΣΠΑΝΙΟΛ Ισπανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου (Z)
21:45 CHANNEL 9: ΡΕΝΤΙΝΓΚ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ Κάρλινγκ Καπ (Ζ)

Συνέχεια ανάγνωσης Το πρόγραμμα των καναλιών

Επεισοδιακή επιστροφή για τους «πράσινους»

Επεισοδιακή επιστροφή για τους «πράσινους»Μετά την… Διαβολοβδομάδα που έζησαν οι παίκτες του Παναθηναϊκού στο φιλανδικό Κουορτάνε, η ταλαιπωρία των «πρασίνων» μετατράπηκε σε… Οδύσσεια ενόψει της επιστροφής τους στην Αθήνα, αφού έκλεισαν στο Ελσίνκι 18 ώρες στους δρόμους. Αιτία στάθηκε το πρωί η πρώτη πτήση της Malev για Βουδαπέστη λόγω μηχανικής βλάβης που ανάγκασε την ελληνική αποστολή να περιμένει τη μεσημεριανή πτήση. Δεν ήταν όμως η μέρα τους… Λίγο πριν την απογείωση και ενώ η αποστολή ήταν ήδη μέσα στο αεροπλάνο, ο κυβερνήτης ανακοίνωσε για δεύτερη φορά βλάβη του αεροσκάφους.

Το πρόγραμμα των καναλιών

Ε ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ…
12:00 EUROSPORT 2: FIA: ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ Παγκόσμιο πρωτάθλημα, Αγγλία (Ζ)
13:45 ΕΤ1: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΛΗΣ (M)
14:00 EUROSPORT: FIA: ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟY Παγκόσμιο πρωτάθλημα, Αγγλία (Ζ)
14:00 EUROSPORT 2: ΤΕΝΙΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ WTA Τελικός, Πεκίνο (Ζ)
14:30 ET3: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑΣ Γκραν Πρι Ιαπωνίας (M)
14:40 ET1: ΣΤΙΒΟΣ: ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ IAAF 2η μέρα, Στουτγκάρδη (Ζ)
14:45 ET1/EUROSPORT: ΣΤΙΒΟΣ: ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ IAAF 2η μέρα, Στουτγκάρδη (Ζ)
15:30 SS4: ΡΑΓΚΜΠΙ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Αυστραλία – Φίτζι (Ζ)
15:30 SS3: ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ – ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
15:30 EUROSPORT: ΣΤΙΒΟΣ: ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ IAAF 2η μέρα, Στουτγκάρδη (Ζ)
15:30 ΣΠΟΡ+: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ: ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ-ΦΕΓΕΝΟΡΤ (Z)
16:00 SS1: ΡΟΜΑ – ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
16:00 SS7: ΓΑΛΛΙΑ – ΡΩΣΙΑ Βόλεϊ: Πανευρωπαϊκό Γυναικών (Ζ)
16:00 EUROSPORT 2: INTERNATIONAL FORMULA MASTERS 2ος αγώνας, Αγγλία (Z)
17:00 SS2: ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ – ΠΟΡΤΣΜΟΥΘ Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
17:00 EUROSPORT 2: ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ Διαδρομή 21η (Ζ)
17:30 EUROSPORT: FIA: ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ Παγκόσμιο πρωτάθλημα, Αγγλία (Ζ)
17:30 ET1: 28o ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΥΘΜΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ (M)
18:00 SS3: ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. – ΤΣΕΛΣΙ Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
18:00 SS4: ΡΑΓΚΜΠΙ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Σκωτία – Νέα Ζηλανδία (Ζ)
18:30 SS7: ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ – ΠΟΛΩΝΙΑ Βόλεϊ: Πανευρωπαϊκό Γυναικών (Ζ)
18:30 EUROSPORT 2: GRAND TOURISME: INTERNATIONAL OPEN 2η κούρσα, Αγγλία (Ζ)
19:00 NET ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ Πρωτάθλημα Ο.Π.Α.Π. 2007/08 (Ζ)
19:00 SS1: ΑΕΚ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Πρωτάθλημα Ο.Π.Α.Π. 2007/08 (Ζ)
19:00 SS2: ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ – ΑΡΗΣ Πρωτάθλημα Ο.Π.Α.Π. 2007/08 (Ζ)
20:00 SS3: ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ – ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ Ισπανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου (Z)
20:00 EUROSPORT 2: ΑΓΩΝΕΣ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑΣ ΜΟΤΟΚΡΟΣ Παγκόσμιο πρωτάθλημα, ΗΠΑ (Ζ)
20:00 ΣΠΟΡ+: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑΣ: ΜΠΡΑΓΚΑ-ΜΠΕΝΦΙΚΑ (Z)
21:15 SS1: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Πρωτάθλημα Ο.Π.Α.Π. 2007/08 (Ζ)
21:30 EUROSPORT 2: ΑΓΩΝΕΣ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑΣ ΜΟΤΟΚΡΟΣ Motocross of Nations, ΗΠΑ (Ζ)
21:30 CHANNEL 9: ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ-ΤΖΕΝΟΑ Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
22:00 SS2: ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ – ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ Ισπανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου (Ζ)
22:00 SS3: ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ – ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Βραζιλίας (Z)
22:00 SS7: ΛΙΟΝ – ΛΙΛ Γαλλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
23:15 ΣΠΟΡ+: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑΣ: ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΣΕΤΟΥΜΠΑΛ (Z)

Συνέχεια ανάγνωσης Το πρόγραμμα των καναλιών

Μία εβδομάδα εκτός ο Ψάρρας

Μία εβδομάδα εκτός ο Ψάρρας Τυχερός μέσα στην ατυχία του αποδείχθηκε τελικά ο νεοαποκτηθείς άσος του Παναθηναϊκού, Αργύρης Ψάρρας, που εδώ και λίγες μέρες πρόσθεσε το όνομά του στην πράσινη λίστα των τραυματιών, μαζί με αυτά των Πανταλέοντα Ανδρεάδη και Λάππα.  Ο άτυχος λίμπερο, που άρχισε ήδη φυσιοθεραπείες, τραυματίστηκε στο φινλανδικό Κουορτάνε κατά τη διάρκεια των ασκήσεων με βάρη. Χθες το πρωί το πρώτο πράγμα που έκανε όταν η πράσινη αποστολή έφτασε στην Αθήνα, ήταν να πάει για τις απαραίτητες εξετάσεις.

Το πρόγραμμα των καναλιών

SuperSport 1

07:00 Ποδόσφαιρο: Σάο Πάουλο – Σάντος (Ε)
09:00 Αμερικανικό ποδόσφαιρο
11:00 Βόλεϊ: Πανευρωπαϊκό γυναικών
13:00 Football Planet
14:00 Extreme Sports
15:00 Αγώνες αυτοκινήτων Nascar
16:00 Ο δρόμος προς το Πεκίνο 2008
16:30 Supergoal
17:00 Ποδόσφαιρο: Λίβερπουλ – Μπέρμιγχαμ (Ζ)
19:00 Ποδόσφαιρο: ΠΑΟΚ-Ηρακλής (Ζ)
21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου: 4η αγωνιστική (Ζ)
23:00 Supergoal
00:10 Ποδόσφαιρο: Σάο Πάουλο-Φιγκεϊρένσε (Ζ)
02:00 Ποδόσφαιρο: Οσέρ – Μαρσέιγ (M)
04:00 Μηχανοκίνητα
05:00 Αλβανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

Συνέχεια ανάγνωσης Το πρόγραμμα των καναλιών

Ορκίστηκε Έλληνας…

Ορκίστηκε Έλληνας...Με απόντες το Μιχάλη Κόβατς, που ορκίστηκε στην Αλεξανδρούπολη, παίρνοντας και επισήμως την ελληνική υπηκοότητα, αλλά και τον Αργύρη Ψάρρα, που συνέχισε τις φυσιοθεραπείες, άρχισε χθες υπό τις οδηγίες του Νίκου Μπουτσουρή το β’ στάδιο της προετοιμασίας των παικτών του Παναθηναϊκού. Το πρωί εξάλλου ο τεχνικός διευθυντής της ομάδας βόλεϊ του Παναθηναϊκού Τάσος Κουμπλής ενημέρωσε τον Πρόεδρο Βλάση Σταθοκωστόπουλο για την πορεία της προετοιμασίας στη Φινλανδία και τα αποτελέσματα της κατάστασης των παικτών.

Το πρόγραμμα των καναλιών

SuperSport 1

06:30 Ισπανικά στιγμιότυπα (Ε)
07:00 Σεβίλλη-Ουέλβα (E)
09:00 Τσέλσι-Μπλάκμπερν (E)
11:00 Βόλεϊ: Πανευρωπαϊκό γυναικών (Μ)
13:00 Τρίαθλο (E)
14:00 Champions League: Σπόρτινγκ Λισσαβώνας- Μάντσεστερ Γ. (Μ)
16:00 Ιταλικά στιγμιότυπα (Ε)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου (E)
17:00 Μηχανοκίνητα
18:00 Ο κόσμος της Premier League (E)
18:30 Στίβος
19:00 VIP
20:00 Football Planet
21:00 Champions Zone
22:00 Champions League: Ρεάλ Μαδρίτης-Βέρντερ Βρέμης (Μ)
24:00 Οποιος αντέξει
01:45 Αγγλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου
02:15 Γκολφ: US PGA Tour
02:45 Μπόχουμ-Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (Μ)
04:45 Ράγκμπι: Παγκόσμιο Κύπελλο

Συνέχεια ανάγνωσης Το πρόγραμμα των καναλιών

Το πρόγραμμα των καναλιών

ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ…
13:00 EUROSPORT: ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γυναίκες, κατηγορία 53 κιλών (Ζ)
14:00 EUROSPORT 2: ΤΕΝΙΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ WTA Φάση των 16, Πεκίνο (Ζ)
14:30 SS3: ΚΡΙΚΕΤ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ICC Twenty20, Μπαγκλαντές-Πακιστάν (Z)
16:45 EUROSPORT: ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ Διαδρομή 18η (Ζ)
18:00 NET: ΛΑΡΙΣΑ – ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ Κύπελλο UEFA (Z)
18:30 SS3: ΚΡΙΚΕΤ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ICC Twenty20, Ν. Αφρική – Ινδία (Z)
18:30 SS7: ΡΩΣΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ Βόλεϊ: Πανευρωπαϊκό Γυναικών (Ζ)
19:00 MEGA: ΑΕΚ-ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ Κύπελλο UEFA (Z)
21:15 MEGA: ΑΡΤΜΕΝΤΙΑ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Κύπελλο UEFA (Z)
21:30 NET: ΑΡΗΣ-ΣΑΡΑΓΟΣΑ Κύπελλο UEFA (Z)
21:30 SS7: ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ Βόλεϊ: Πανευρωπαϊκό Γυναικών (Ζ)
22:00 SS1: ΤΟΤΕΝΑΜ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ Κύπελλο UEFA (Z)
22:00 SS4: ΡΑΓΚΜΠΙ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Ουαλία – Ιαπωνία (Ζ)
23:45 MEGA: ΣΟΣΟ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Κύπελλο UEFA (Μ)
00:00 ET1: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΛΗΣ (M)

Συνέχεια ανάγνωσης Το πρόγραμμα των καναλιών